Spring til indhold
Sammenlign NAC vs AGF

NAC vs AGF Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign NAC vs AGF: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

NAC NAC Hjemmehold
AGF AGF Udehold
NAC
33.2
S T T U U T T U T S

Seneste 10 Kampe

AGF
52.9
S S U U T U S U U S

Vundne Kategorier

2

NAC

5

Uafgjort

8

AGF

Præstationsradar

NAC
AGF

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
20%

2S, 3U, 5T

40%

4S, 5U, 1T

Mål pr. Kamp
0.8

8 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.9

19 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Målforskel
-11

-11

+4

+4

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
30%

3 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
M. Nassoh (2 mål)
T. Bech (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 4
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 6
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Udesejr
0%

0S / 5 kampe

50%

3S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
53.8

Ligasværhed: 80.0, Modstanderkvalitet: 62.3

52.4

Ligasværhed: 55.0, Modstanderkvalitet: 50.7

Mod Tophold
0%

0S / 2 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
0.91

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.11

1.14

Faktisk: 1.2 | Diff: +0.06

Justeret Styrke
33.2

Angreb: 27.7, Forsvar: 38.1, Form: 20.8

52.9

Angreb: 41.0, Forsvar: 75.1, Form: 41.0

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

2
1

16-30'

2
2

31-45'

2
1

46-60'

2
2

61-75'

2
2

76-90+'

2
NAC
AGF
NAC

Styrkeanalyse

33.2

Samlet

Angreb 27.7
Forsvar 38.1
Form 20.8
Stabilitet 61.3
AGF

Styrkeanalyse

52.9

Samlet

Angreb 41.0
Forsvar 75.1
Form 41.0
Stabilitet 63.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

80.0 vs 55.0

Modstanderkvalitet

62.3 vs 50.7

Mod Tophold

0% vs 0%
NAC logo NAC
S
Heerenveen (67%)
T
Utrecht (75%)
T
Ajax (62%)
U
Fortuna (61%)
U
Sparta (44%)
T
Zwolle (59%)
T
Go Ahead (70%)
U
Feyenoord (67%)
AGF logo AGF
S
Brøndby (49%)
S
Sønderjyske (43%)
U
Midtjylland (52%)
U
Nordsjælland (60%)
T
Midtjylland (57%)
U
Nordsjælland (55%)
S
Viborg (55%)
U
Brøndby (44%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Heerenveen H
2 - 0 S
67%
Utrecht U
0 - 2 T
75%
Ajax H
0 - 2 T
62%
Fortuna U
1 - 1 U
61%
Sparta H
0 - 0 U
44%
Zwolle U
1 - 2 T
59%
Go Ahead U
0 - 6 T
70%
Feyenoord H
3 - 3 U
67%
Telstar U
0 - 3 T
69%
Volendam H
1 - 0 S
49%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Brøndby U
2 - 0 S
49%
Sønderjyske H
2 - 1 S
43%
Midtjylland H
0 - 0 U
52%
Nordsjælland U
1 - 1 U
60%
Midtjylland U
1 - 2 T
57%
Nordsjælland H
1 - 1 U
55%
Viborg U
2 - 1 S
55%
Brøndby H
0 - 0 U
44%
Sønderjyske U
1 - 1 U
48%
Vejle U
2 - 1 S
44%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 53.8 vs 52.4), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

AGF har den offensive fordel med 1.2 mål per kamp mod NACs 0.8.

Defensivt er AGF langt overlegen, med kun 0.8 indkasserede mål per kamp og 3 clean sheets, mens NAC lukker 1.9 ind per kamp.

AGF har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.4 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

AGF fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (52.9 vs 33.2) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

NAC

NAC

VS
AGF

AGF

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere