Spring til indhold
Sammenlign Obolon vs Ml. Boleslav

Obolon vs Ml. Boleslav Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Obolon vs Ml. Boleslav: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Obolon Obolon Hjemmehold
Ml. Boleslav Ml. Boleslav Udehold
Obolon
37.6
U U T U T U T T U S

Seneste 10 Kampe

Ml. Boleslav
57.6
T U U S U U S S U S

Vundne Kategorier

2

Obolon

3

Uafgjort

10

Ml. Boleslav

Præstationsradar

Obolon
Ml. Boleslav

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
10%

1S, 5U, 4T

40%

4S, 5U, 1T

Mål pr. Kamp
1.0

10 / 10 kampe

1.7

17 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Målforskel
-8

-8

+9

+9

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
T. Liakh (3 mål)
M. Ševčík (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 6
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 12
Hjemmesejr
17%

1S / 6 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
0%

0S / 4 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
63.1

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 68.2

51.4

Ligasværhed: 58.0, Modstanderkvalitet: 47.0

Mod Tophold
0%

0S / 6 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.31

Faktisk: 1.0 | Diff: -0.31

1.62

Faktisk: 1.7 | Diff: +0.08

Justeret Styrke
37.6

Angreb: 37.7, Forsvar: 45.2, Form: 11.3

57.6

Angreb: 57.5, Forsvar: 74.4, Form: 40.6

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

2

16-30'

2
2

31-45'

3
2

46-60'

5

61-75'

4
4

76-90+'

3
Obolon
Ml. Boleslav
Obolon

Styrkeanalyse

37.6

Samlet

Angreb 37.7
Forsvar 45.2
Form 11.3
Stabilitet 77.2
Ml. Boleslav

Styrkeanalyse

57.6

Samlet

Angreb 57.5
Forsvar 74.4
Form 40.6
Stabilitet 63.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

98.0 vs 58.0

Modstanderkvalitet

68.2 vs 47.0

Mod Tophold

0% vs 0%
Obolon logo Obolon
U
Epitsentr (74%)
U
Kudrivka (55%)
T
Polissya (82%)
U
SK Poltava (45%)
T
Veres Rivne (67%)
U
Zorya (75%)
T
Karpaty Lviv (86%)
T
Dynamo Kyiv (83%)
Ml. Boleslav logo Ml. Boleslav
T
Dukla (46%)
U
Zlín (41%)
U
Ostrava (39%)
S
Karviná (48%)
U
Liberec (48%)
U
Dukla (46%)
S
Olomouc (51%)
S
Pardubice (57%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Epitsentr H
2 - 2 U
74%
Kudrivka H
1 - 1 U
55%
Polissya U
1 - 3 T
82%
SK Poltava H
1 - 1 U
45%
Veres Rivne U
0 - 2 T
67%
Zorya H
3 - 3 U
75%
Karpaty Lviv U
0 - 4 T
86%
Dynamo Kyiv U
1 - 2 T
83%
Kryvbas KR H
0 - 0 U
71%
Rukh Vynnyky H
1 - 0 S
44%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Dukla H
1 - 2 T
46%
Zlín H
1 - 1 U
41%
Ostrava U
0 - 0 U
39%
Karviná U
3 - 0 S
48%
Liberec U
0 - 0 U
48%
Dukla H
1 - 1 U
46%
Olomouc U
4 - 2 S
51%
Pardubice H
2 - 0 S
57%
Slovácko U
2 - 2 U
50%
Jablonec H
3 - 0 S
44%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Obolon har mødt markant stærkere modstand (SoS: 63.1) sammenlignet med Ml. Boleslav (SoS: 51.4). Det betyder, at Obolons statistikker vejer tungere.

Ml. Boleslav har den offensive fordel med 1.7 mål per kamp mod Obolons 1.0.

Defensivt er Ml. Boleslav langt overlegen, med kun 0.8 indkasserede mål per kamp og 5 clean sheets, mens Obolon lukker 1.8 ind per kamp.

Obolon har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 6 kampe.

Ml. Boleslav har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.6 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Ml. Boleslav fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (57.6 vs 37.6) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Obolon

Obolon

VS
Ml. Boleslav

Ml. Boleslav

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere