Spring til indhold
Sammenlign Paris SG vs Estrela

Paris SG vs Estrela Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Paris SG vs Estrela: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Paris SG Paris SG Hjemmehold
Estrela Estrela Udehold
Paris SG
83.2
S U U S S S T S S S

Seneste 10 Kampe

Estrela
39.2
U T T T T T S T U U

Vundne Kategorier

14

Paris SG

1

Uafgjort

0

Estrela

Præstationsradar

Paris SG
Estrela

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
70%

7S, 2U, 1T

10%

1S, 3U, 6T

Mål pr. Kamp
2.3

23 / 10 kampe

1.0

10 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.0

10 / 10 kampe

1.3

13 / 10 kampe

Målforskel
+13

+13

-3

-3

Rent Bur
50%

5 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
O. Dembélé (7 mål)
Rodrigo Pinho (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 12 / 2. Halvleg: 11
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 5
Hjemmesejr
71%

5S / 7 kampe

20%

1S / 5 kampe

Udesejr
67%

2S / 3 kampe

0%

0S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
71.4

Ligasværhed: 90.4, Modstanderkvalitet: 64.9

53.1

Ligasværhed: 79.0, Modstanderkvalitet: 61.5

Mod Tophold
50%

1S / 2 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
2.85

Faktisk: 2.3 | Diff: -0.55

1.0

Faktisk: 1.0 | Diff: 0.0

Justeret Styrke
83.2

Angreb: 93.1, Forsvar: 80.9, Form: 85.0

39.2

Angreb: 34.4, Forsvar: 58.4, Form: 10.3

Analyse af Måltidspunkter

5

0-15'

2
2

16-30'

4

31-45'

2
5

46-60'

2
3

61-75'

2
4

76-90+'

2
Paris SG
Estrela
Paris SG

Styrkeanalyse

83.2

Samlet

Angreb 93.1
Forsvar 80.9
Form 85.0
Stabilitet 63.7
Estrela

Styrkeanalyse

39.2

Samlet

Angreb 34.4
Forsvar 58.4
Form 10.3
Stabilitet 74.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

90.4 vs 79.0

Modstanderkvalitet

64.9 vs 61.5

Mod Tophold

50% vs 0%
Paris SG logo Paris SG
S
Brest (56%)
U
Bayern Munich (88%)
U
Lorient (64%)
S
Bayern Munich (83%)
S
Angers (52%)
S
Nantes (51%)
T
Lyon (65%)
S
Liverpool (69%)
Estrela logo Estrela
U
Famalicão (69%)
T
Moreirense (55%)
T
Porto (69%)
T
Arouca (62%)
T
Sporting (70%)
T
Nacional (57%)
S
Casa Pia (48%)
T
Rio Ave (66%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Brest H
1 - 0 S
56%
Bayern Munich U
1 - 1 U
88%
Lorient H
2 - 2 U
64%
Bayern Munich H
5 - 4 S
83%
Angers U
3 - 0 S
52%
Nantes H
3 - 0 S
51%
Lyon H
1 - 2 T
65%
Liverpool U
2 - 0 S
69%
Liverpool H
2 - 0 S
64%
Toulouse H
3 - 1 S
57%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Famalicão H
0 - 0 U
69%
Moreirense U
2 - 3 T
55%
Porto H
1 - 2 T
69%
Arouca U
0 - 1 T
62%
Sporting H
0 - 1 T
70%
Nacional U
0 - 2 T
57%
Casa Pia H
4 - 0 S
48%
Rio Ave U
1 - 2 T
66%
Gil Vicente H
2 - 2 U
55%
AVS U
0 - 0 U
64%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Paris SG har mødt markant stærkere modstand (SoS: 71.4) sammenlignet med Estrela (SoS: 53.1). Det betyder, at Paris SGs statistikker vejer tungere.

Paris SGs angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 2.3 mål per kamp og O. Dembélé i spidsen med 7 mål. Estrela scorer kun 1.0 per kamp.

Paris SG har den defensive fordel, med 1.0 indkasserede per kamp mod Estrelas 1.3.

Paris SG er et stærkt udehold med 67% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.8 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Paris SG den klare favorit. Overlegenhed i angreb (93.1), forsvar (80.9) og form (85.0) efterlader lidt plads til tvivl. Estrela har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Paris SG

Paris SG

VS
Estrela

Estrela

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere