Spring til indhold
Sammenlign PSV vs Real Madrid

PSV vs Real Madrid Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign PSV vs Real Madrid: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

PSV PSV Hjemmehold
Real Madrid Real Madrid Udehold
PSV
80.0
S U S S S T T S S S

Seneste 10 Kampe

Real Madrid
53.3
T S U S T U T T S S

Vundne Kategorier

11

PSV

3

Uafgjort

1

Real Madrid

Præstationsradar

PSV
Real Madrid

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
70%

7S, 1U, 2T

40%

4S, 2U, 4T

Mål pr. Kamp
2.9

29 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Målforskel
+13

+13

0

0

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
90%

9 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
90%

9 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Topscorer
R. Pepi (7 mål)
Vinícius Júnior (8 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 12 / 2. Halvleg: 17
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 10
Hjemmesejr
80%

4S / 5 kampe

50%

2S / 4 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

33%

2S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
78.6

Ligasværhed: 80.0, Modstanderkvalitet: 61.8

67.5

Ligasværhed: 94.2, Modstanderkvalitet: 73.2

Mod Tophold
100%

2S / 2 kampe

17%

1S / 6 kampe

Forventede mål (xG)
3.64

Faktisk: 2.9 | Diff: -0.74

2.0

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.4

Justeret Styrke
80.0

Angreb: 100, Forsvar: 60.0, Form: 90.0

53.3

Angreb: 62.7, Forsvar: 54.8, Form: 47.0

Analyse af Måltidspunkter

4

0-15'

1
2

16-30'

4
4

31-45'

1
7

46-60'

5
3

61-75'

3
9

76-90+'

2
PSV
Real Madrid
PSV

Styrkeanalyse

80.0

Samlet

Angreb 100
Forsvar 60.0
Form 90.0
Stabilitet 53.2
Real Madrid

Styrkeanalyse

53.3

Samlet

Angreb 62.7
Forsvar 54.8
Form 47.0
Stabilitet 44.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

80.0 vs 94.2

Modstanderkvalitet

61.8 vs 73.2

Mod Tophold

100% vs 17%
PSV logo PSV
S
Go Ahead (70%)
U
Ajax (67%)
S
Zwolle (54%)
S
Sparta (49%)
S
Utrecht (70%)
T
Telstar (69%)
T
NEC (64%)
S
AZ (67%)
Real Madrid logo Real Madrid
T
Barcelona (91%)
S
Espanyol (55%)
U
Betis (73%)
S
Alavés (60%)
T
Bayern Munich (88%)
U
Girona (59%)
T
Bayern Munich (83%)
T
Mallorca (73%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Go Ahead U
4 - 1 S
70%
Ajax U
2 - 2 U
67%
Zwolle H
6 - 1 S
54%
Sparta U
2 - 0 S
49%
Utrecht H
4 - 3 S
70%
Telstar U
1 - 3 T
69%
NEC H
2 - 3 T
64%
AZ H
2 - 1 S
67%
Heracles U
3 - 1 S
41%
Heerenveen H
3 - 1 S
67%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Barcelona U
0 - 2 T
91%
Espanyol U
2 - 0 S
55%
Betis U
1 - 1 U
73%
Alavés H
2 - 1 S
60%
Bayern Munich U
3 - 4 T
88%
Girona H
1 - 1 U
59%
Bayern Munich H
1 - 2 T
83%
Mallorca U
1 - 2 T
73%
Atlético H
3 - 2 S
61%
Man City U
2 - 1 S
89%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

PSV har mødt markant stærkere modstand (SoS: 78.6) sammenlignet med Real Madrid (SoS: 67.5). Det betyder, at PSVs statistikker vejer tungere.

PSVs angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 2.9 mål per kamp og R. Pepi i spidsen med 7 mål. Real Madrid scorer kun 1.6 per kamp.

Begge forsvar er sammenlignelige, med PSV på 1.6 og Real Madrid på 1.6 indkasserede per kamp.

Real Madrid har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 6 kampe.

Hjemmebanens fordel favoriserer PSV, med 80% hjemmesejre.

PSV er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.8 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

PSV fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (80.0 vs 53.3) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

PSV

PSV

VS
Real Madrid

Real Madrid

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere