Spring til indhold
Sammenlign Rayo vs Mechelen

Rayo vs Mechelen Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Rayo vs Mechelen: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Rayo Rayo Hjemmehold
Mechelen Mechelen Udehold
Rayo
65.9
U S S S U S T T S S

Seneste 10 Kampe

Mechelen
26.6
T S T T T T U T S T

Vundne Kategorier

12

Rayo

1

Uafgjort

2

Mechelen

Præstationsradar

Rayo
Mechelen

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 2U, 2T

20%

2S, 1U, 7T

Mål pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.0

10 / 10 kampe

2.4

24 / 10 kampe

Målforskel
+4

+4

-16

-16

Rent Bur
60%

6 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
30%

3 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
Alemão (4 mål)
B. Boersma (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 4
Hjemmesejr
67%

4S / 6 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
50%

2S / 4 kampe

0%

0S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
69.3

Ligasværhed: 87.0, Modstanderkvalitet: 63.0

44.7

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 59.6

Mod Tophold
50%

2S / 4 kampe

0%

0S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
1.74

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.34

0.83

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.03

Justeret Styrke
65.9

Angreb: 55.7, Forsvar: 79.5, Form: 71.6

26.6

Angreb: 25.3, Forsvar: 18.9, Form: 18.9

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

1
1

16-30'

2
2

31-45'

3

46-60'

2
3

61-75'

1
4

76-90+'

2
Rayo
Mechelen
Rayo

Styrkeanalyse

65.9

Samlet

Angreb 55.7
Forsvar 79.5
Form 71.6
Stabilitet 52.0
Mechelen

Styrkeanalyse

26.6

Samlet

Angreb 25.3
Forsvar 18.9
Form 18.9
Stabilitet 57.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

87.0 vs 59.5

Modstanderkvalitet

63.0 vs 59.6

Mod Tophold

50% vs 0%
Rayo logo Rayo
U
Girona (59%)
S
Strasbourg (57%)
S
Getafe (72%)
S
Strasbourg (52%)
U
Real Sociedad (61%)
S
Espanyol (50%)
T
AEK Athens (75%)
T
Mallorca (73%)
Mechelen logo Mechelen
T
R. Union SG (69%)
S
Gent (46%)
T
Sint-Truiden (44%)
T
Club Brugge (71%)
T
Anderlecht (35%)
T
R. Union SG (75%)
U
Gent (63%)
T
Club Brugge (83%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Girona H
1 - 1 U
59%
Strasbourg U
1 - 0 S
57%
Getafe U
2 - 0 S
72%
Strasbourg H
1 - 0 S
52%
Real Sociedad H
3 - 3 U
61%
Espanyol H
1 - 0 S
50%
AEK Athens U
1 - 3 T
75%
Mallorca U
0 - 3 T
73%
AEK Athens H
3 - 0 S
70%
Elche H
1 - 0 S
61%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
R. Union SG U
0 - 3 T
69%
Gent H
1 - 0 S
46%
Sint-Truiden H
1 - 4 T
44%
Club Brugge U
1 - 6 T
71%
Anderlecht H
1 - 2 T
35%
R. Union SG H
0 - 1 T
75%
Gent U
1 - 1 U
63%
Club Brugge U
1 - 4 T
83%
Anderlecht H
1 - 0 S
47%
Gent U
1 - 3 T
63%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Rayo har mødt markant stærkere modstand (SoS: 69.3) sammenlignet med Mechelen (SoS: 44.7). Det betyder, at Rayos statistikker vejer tungere.

Rayo har den offensive fordel med 1.4 mål per kamp mod Mechelens 0.8.

Defensivt er Rayo langt overlegen, med kun 1.0 indkasserede mål per kamp og 6 clean sheets, mens Mechelen lukker 2.4 ind per kamp.

Rayo har bevist sit værd mod tophold og vundet 2 af 4 kampe.

Mechelen har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 3 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.8 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Rayo den klare favorit. Overlegenhed i angreb (55.7), forsvar (79.5) og form (71.6) efterlader lidt plads til tvivl. Mechelen har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Rayo

Rayo

VS
Mechelen

Mechelen

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere