Spring til indhold
Sammenlign Thun vs SK Poltava

Thun vs SK Poltava Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Thun vs SK Poltava: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Thun Thun Hjemmehold
SK Poltava SK Poltava Udehold
Thun
41.3
T T T S T T S S U S

Seneste 10 Kampe

SK Poltava
23.0
T U T U T U T T T T

Vundne Kategorier

11

Thun

3

Uafgjort

1

SK Poltava

Præstationsradar

Thun
SK Poltava

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 1U, 5T

0%

0S, 3U, 7T

Mål pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

0.7

7 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.5

15 / 10 kampe

2.9

29 / 10 kampe

Målforskel
+1

+1

-22

-22

Rent Bur
0%

0 / 10 kampe

0%

0 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
E. Rastoder (3 mål)
V. Sad (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 3
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

0%

0S / 6 kampe

Udesejr
20%

1S / 5 kampe

0%

0S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
37.3

Ligasværhed: 49.0, Modstanderkvalitet: 50.6

64.1

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 71.1

Mod Tophold
0%

0S / 1 kampe

0%

0S / 7 kampe

Forventede mål (xG)
1.36

Faktisk: 1.6 | Diff: +0.24

0.94

Faktisk: 0.7 | Diff: -0.24

Justeret Styrke
41.3

Angreb: 46.6, Forsvar: 43.6, Form: 34.9

23.0

Angreb: 26.6, Forsvar: 3.8, Form: 0.0

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

2
3

16-30'

1
4

31-45'

1
4

46-60'

2
3

61-75'

1
2

76-90+'

Thun
SK Poltava
Thun

Styrkeanalyse

41.3

Samlet

Angreb 46.6
Forsvar 43.6
Form 34.9
Stabilitet 39.7
SK Poltava

Styrkeanalyse

23.0

Samlet

Angreb 26.6
Forsvar 3.8
Form 0.0
Stabilitet 93.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

49.0 vs 98.0

Modstanderkvalitet

50.6 vs 71.1

Mod Tophold

0% vs 0%
Thun logo Thun
T
Sion (70%)
T
Basel (55%)
T
Lugano (54%)
S
Basel (50%)
T
Lugano (55%)
T
Zürich (37%)
S
GC Zürich (27%)
S
Young Boys (56%)
SK Poltava logo SK Poltava
T
Shakhtar D (78%)
U
Kryvbas KR (71%)
T
Kolos (83%)
U
Obolon (63%)
T
Polissya (77%)
U
Oleksandria (44%)
T
Metalist 1925 (79%)
T
Karpaty Lviv (81%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Sion U
0 - 2 T
70%
Basel U
1 - 3 T
55%
Lugano H
0 - 1 T
54%
Basel H
3 - 1 S
50%
Lugano U
0 - 1 T
55%
Zürich U
1 - 2 T
37%
GC Zürich H
5 - 1 S
27%
Young Boys U
2 - 1 S
56%
St.Gallen H
2 - 2 U
55%
Luzern H
2 - 1 S
47%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Shakhtar D H
0 - 4 T
78%
Kryvbas KR H
3 - 3 U
71%
Kolos U
0 - 2 T
83%
Obolon U
1 - 1 U
63%
Polissya H
0 - 4 T
77%
Oleksandria H
3 - 3 U
44%
Metalist 1925 U
0 - 2 T
79%
Karpaty Lviv H
0 - 4 T
81%
Zorya U
0 - 4 T
80%
Kudrivka H
0 - 2 T
55%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

SK Poltava har mødt markant stærkere modstand (SoS: 64.1) sammenlignet med Thun (SoS: 37.3). Det betyder, at SK Poltavas statistikker vejer tungere.

Thun har den offensive fordel med 1.6 mål per kamp mod SK Poltavas 0.7.

Defensivt er Thun langt overlegen, med kun 1.5 indkasserede mål per kamp og 0 clean sheets, mens SK Poltava lukker 2.9 ind per kamp.

SK Poltava har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 7 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.3 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Thun fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (41.3 vs 23.0) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Thun

Thun

VS
SK Poltava

SK Poltava

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere