Spring til indhold
Sammenlign Westerlo vs Freiburg

Westerlo vs Freiburg Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Westerlo vs Freiburg: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Westerlo Westerlo Hjemmehold
Freiburg Freiburg Udehold
Westerlo
45.7
T U T S T S S U T S

Seneste 10 Kampe

Freiburg
56.4
T S U T T T S S S S

Vundne Kategorier

3

Westerlo

3

Uafgjort

9

Freiburg

Præstationsradar

Westerlo
Freiburg

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 2U, 4T

50%

5S, 1U, 4T

Mål pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

1.7

17 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.5

15 / 10 kampe

1.5

15 / 10 kampe

Målforskel
-1

-1

+2

+2

Rent Bur
40%

4 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
Nacho Ferri (4 mål)
I. Matanović (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 11
1. Halvleg: 10 / 2. Halvleg: 7
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

75%

3S / 4 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

33%

2S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
51.3

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 54.9

63.6

Ligasværhed: 84.0, Modstanderkvalitet: 62.1

Mod Tophold
33%

1S / 3 kampe

33%

1S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
1.42

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.02

2.09

Faktisk: 1.7 | Diff: -0.39

Justeret Styrke
45.7

Angreb: 47.3, Forsvar: 50.6, Form: 40.5

56.4

Angreb: 64.4, Forsvar: 56.8, Form: 56.8

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

1

16-30'

5
1

31-45'

4
3

46-60'

2
4

61-75'

2
4

76-90+'

3
Westerlo
Freiburg
Westerlo

Styrkeanalyse

45.7

Samlet

Angreb 47.3
Forsvar 50.6
Form 40.5
Stabilitet 44.8
Freiburg

Styrkeanalyse

56.4

Samlet

Angreb 64.4
Forsvar 56.8
Form 56.8
Stabilitet 38.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

59.5 vs 84.0

Modstanderkvalitet

54.9 vs 62.1

Mod Tophold

33% vs 33%
Westerlo logo Westerlo
T
Genk (54%)
U
OHL (35%)
T
Antwerp (40%)
S
OHL (40%)
T
Genk (49%)
S
Standard (72%)
S
Charleroi (57%)
U
Standard (72%)
Freiburg logo Freiburg
T
Hamburg (63%)
S
Braga (66%)
U
Wolfsburg (50%)
T
Braga (71%)
T
Dortmund (76%)
T
Stuttgart (57%)
S
Heidenheim (62%)
S
Celta Vigo (56%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Genk U
0 - 3 T
54%
OHL H
3 - 3 U
35%
Antwerp H
2 - 4 T
40%
OHL U
2 - 0 S
40%
Genk H
1 - 2 T
49%
Standard U
2 - 1 S
72%
Charleroi H
2 - 0 S
57%
Standard U
0 - 0 U
72%
Club Brugge H
1 - 2 T
78%
OHL U
1 - 0 S
52%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Hamburg U
2 - 3 T
63%
Braga H
3 - 1 S
66%
Wolfsburg H
1 - 1 U
50%
Braga U
1 - 2 T
71%
Dortmund U
0 - 4 T
76%
Stuttgart U
1 - 2 T
57%
Heidenheim H
2 - 1 S
62%
Celta Vigo U
3 - 1 S
56%
Mainz 05 U
1 - 0 S
70%
Celta Vigo H
3 - 0 S
50%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Freiburg har mødt markant stærkere modstand (SoS: 63.6) sammenlignet med Westerlo (SoS: 51.3). Det betyder, at Freiburgs statistikker vejer tungere.

Freiburg har den offensive fordel med 1.7 mål per kamp mod Westerlos 1.4.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Westerlo på 1.5 og Freiburg på 1.5 indkasserede per kamp.

Westerlo har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 3 kampe.

Freiburg har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 3 kampe.

Hjemmebanens fordel favoriserer Freiburg, med 75% hjemmesejre.

Westerlo er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.0 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Freiburg har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 10.7 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Westerlo

Westerlo

VS
Freiburg

Freiburg

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere