Spring til indhold
Sammenlign Zlín vs Valencia

Zlín vs Valencia Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Zlín vs Valencia: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Zlín Zlín Hjemmehold
Valencia Valencia Udehold
Zlín
37.7
T U S T S T T T T S

Seneste 10 Kampe

Valencia
52.5
S T S U T T S T S S

Vundne Kategorier

5

Zlín

2

Uafgjort

8

Valencia

Præstationsradar

Zlín
Valencia

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 1U, 6T

50%

5S, 1U, 4T

Mål pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
2.5

25 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
-9

-9

+1

+1

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
90%

9 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Begge Scorer
80%

8 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
T. Poznar (6 mål)
U. Sadiq (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 8
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 9
Hjemmesejr
50%

3S / 6 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
0%

0S / 4 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
55.7

Ligasværhed: 58.0, Modstanderkvalitet: 54.1

58.9

Ligasværhed: 93.0, Modstanderkvalitet: 62.0

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
1.65

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.05

1.4

Faktisk: 1.2 | Diff: -0.2

Justeret Styrke
37.7

Angreb: 56.4, Forsvar: 17.6, Form: 31.7

52.5

Angreb: 43.6, Forsvar: 69.0, Form: 54.4

Analyse af Måltidspunkter

3

0-15'

1
1

16-30'

4

31-45'

1
1

46-60'

4
3

61-75'

3
4

76-90+'

3
Zlín
Valencia
Zlín

Styrkeanalyse

37.7

Samlet

Angreb 56.4
Forsvar 17.6
Form 31.7
Stabilitet 46.0
Valencia

Styrkeanalyse

52.5

Samlet

Angreb 43.6
Forsvar 69.0
Form 54.4
Stabilitet 38.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

58.0 vs 93.0

Modstanderkvalitet

54.1 vs 62.0

Mod Tophold

0% vs 0%
Zlín logo Zlín
T
Teplice (49%)
U
Ml. Boleslav (66%)
S
Dukla (46%)
T
Pardubice (62%)
S
Teplice (49%)
T
Bohemians (58%)
T
Jablonec (44%)
T
Slavia Prague (69%)
Valencia logo Valencia
S
Athletic (60%)
T
Atlético (61%)
S
Girona (59%)
U
Mallorca (73%)
T
Elche (66%)
T
Celta Vigo (54%)
S
Sevilla (63%)
T
Oviedo (66%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Teplice H
2 - 4 T
49%
Ml. Boleslav U
1 - 1 U
66%
Dukla H
2 - 1 S
46%
Pardubice U
1 - 3 T
62%
Teplice H
3 - 2 S
49%
Bohemians U
1 - 2 T
58%
Jablonec H
0 - 3 T
44%
Slavia Prague H
1 - 3 T
69%
Ostrava U
2 - 6 T
39%
Plzeň H
3 - 0 S
59%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Athletic U
1 - 0 S
60%
Atlético H
0 - 2 T
61%
Girona H
2 - 1 S
59%
Mallorca U
1 - 1 U
73%
Elche U
0 - 1 T
66%
Celta Vigo H
2 - 3 T
54%
Sevilla U
2 - 0 S
63%
Oviedo U
0 - 1 T
66%
Alavés H
3 - 2 S
60%
Osasuna H
1 - 0 S
58%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 55.7 vs 58.9), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Zlín har den offensive fordel med 1.6 mål per kamp mod Valencias 1.2.

Defensivt er Valencia langt overlegen, med kun 1.1 indkasserede mål per kamp og 3 clean sheets, mens Zlín lukker 2.5 ind per kamp.

Zlín har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.2 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Valencia har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 14.8 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Zlín

Zlín

VS
Valencia

Valencia

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere