Siirry sisältöön
Vertaa AZ vs Porto

AZ vs Porto Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile AZ vs Porto: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

AZ AZ Kotijoukkue
Porto Porto Vierasjoukkue
AZ
56.5
T T T T V H V H V V

Viimeiset 10 Ottelua

Porto
60.9
H V V V H V T T V V

Voitetut Kategoriat

6

AZ

3

Tasapeli

6

Porto

Suoritusradar

AZ
Porto

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
40%

4V, 4T, 2H

60%

6V, 2T, 2H

Maaleja / Ottelu
1.8

18 / 10 ottelua

1.6

16 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.1

11 / 10 ottelua

1.0

10 / 10 ottelua

Maaliero
+7

+7

+6

+6

Nollapeli
50%

5 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
70%

7 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
30%

3 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Maalintekijä
S. Mijnans (5 maalia)
William (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 9
1. Puoliaika: 8 / 2. Puoliaika: 8
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
20%

1V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
54.7

Sarjan Vaikeus: 79.4, Vastustajan Laatu: 65.5

54.9

Sarjan Vaikeus: 80.8, Vastustajan Laatu: 64.4

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 5 ottelua

0%

0V / 2 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.92

Todellinen: 1.8 | Ero: -0.12

1.73

Todellinen: 1.6 | Ero: -0.13

Korjattu Vahvuus
56.5

Hyökkäys: 62.8, Puolustus: 66.3, Vire: 41.9

60.9

Hyökkäys: 55.9, Puolustus: 69.9, Vire: 62.9

Maalien Ajoitusanalyysi

8

0-15'

2

16-30'

2

31-45'

4
2

46-60'

2
5

61-75'

4
3

76-90+'

2
AZ
Porto
AZ

Vahvuusanalyysi

56.5

Kokonais

Hyökkäys 62.8
Puolustus 66.3
Vire 41.9
Tasaisuus 56.8
Porto

Vahvuusanalyysi

60.9

Kokonais

Hyökkäys 55.9
Puolustus 69.9
Vire 62.9
Tasaisuus 52.0

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

79.4 vs 80.8

Vastustajan Laatu

65.5 vs 64.4

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
AZ logo AZ
T
Feyenoord (72%)
T
Twente (76%)
T
Go Ahead (70%)
T
Shakhtar D (70%)
V
Heerenveen (67%)
H
Shakhtar D (75%)
V
Fortuna (56%)
H
Groningen (66%)
Porto logo Porto
H
AVS (64%)
V
Alverca (59%)
V
Estrela (54%)
V
Tondela (52%)
H
Nottm Forest (81%)
V
Estoril (52%)
T
Nottm Forest (76%)
T
Famalicão (69%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Feyenoord V
1 - 1 T
72%
Twente K
2 - 2 T
76%
Go Ahead V
0 - 0 T
70%
Shakhtar D K
2 - 2 T
70%
Heerenveen K
3 - 0 V
67%
Shakhtar D V
0 - 3 H
75%
Fortuna K
2 - 0 V
56%
Groningen V
0 - 3 H
66%
Sparta Prague V
4 - 0 V
67%
Heracles K
4 - 0 V
36%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
AVS V
1 - 3 H
64%
Alverca K
1 - 0 V
59%
Estrela V
2 - 1 V
54%
Tondela K
2 - 0 V
52%
Nottm Forest V
0 - 1 H
81%
Estoril V
3 - 1 V
52%
Nottm Forest K
1 - 1 T
76%
Famalicão K
2 - 2 T
69%
Braga V
2 - 1 V
69%
Stuttgart K
2 - 0 V
68%

AI-Analyysi

Tämä on kiehtova ottelu kahden tasaväkisen joukkueen välillä. Raa'at luvut kertovat yhden tarinan, mutta vastustajien laadun analyysi lisää ratkaisevan kontekstin.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 54.7 vs 54.9), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, AZ keskimäärin 1.8 ja Porto 1.6 maalia per ottelu.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, AZ päästää 1.1 ja Porto 1.0 per ottelu.

AZ on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 5:sta.

Porto on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.8 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

AZ

AZ

VS
Porto

Porto

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää