Siirry sisältöön
Vertaa Basel vs Jablonec

Basel vs Jablonec Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Basel vs Jablonec: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Basel Basel Kotijoukkue
Jablonec Jablonec Vierasjoukkue
Basel
46.7
H V H H T V V H V V

Viimeiset 10 Ottelua

Jablonec
40.6
T H H H V V H H H V

Voitetut Kategoriat

8

Basel

5

Tasapeli

2

Jablonec

Suoritusradar

Basel
Jablonec

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
50%

5V, 1T, 4H

30%

3V, 1T, 6H

Maaleja / Ottelu
1.5

15 / 10 ottelua

1.2

12 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.7

17 / 10 ottelua

1.6

16 / 10 ottelua

Maaliero
-2

-2

-4

-4

Nollapeli
20%

2 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
70%

7 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
50%

5 / 10 ottelua

50%

5 / 10 ottelua

Maalintekijä
B. Traoré (3 maalia)
S. Nebyla (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 6 / 2. Puoliaika: 9
1. Puoliaika: 5 / 2. Puoliaika: 7
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
40%

2V / 5 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
50.1

Sarjan Vaikeus: 49.0, Vastustajan Laatu: 50.8

53.2

Sarjan Vaikeus: 58.0, Vastustajan Laatu: 50.0

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 0 ottelua

0%

0V / 0 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.35

Todellinen: 1.5 | Ero: +0.15

1.16

Todellinen: 1.2 | Ero: +0.04

Korjattu Vahvuus
46.7

Hyökkäys: 50.0, Puolustus: 43.4, Vire: 50.0

40.6

Hyökkäys: 41.3, Puolustus: 48.2, Vire: 31.0

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

1

16-30'

2
4

31-45'

2
3

46-60'

3
3

61-75'

1
3

76-90+'

3
Basel
Jablonec
Basel

Vahvuusanalyysi

46.7

Kokonais

Hyökkäys 50.0
Puolustus 43.4
Vire 50.0
Tasaisuus 38.8
Jablonec

Vahvuusanalyysi

40.6

Kokonais

Hyökkäys 41.3
Puolustus 48.2
Vire 31.0
Tasaisuus 46.0

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

49.0 vs 58.0

Vastustajan Laatu

50.8 vs 50.0

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Basel logo Basel
H
Young Boys (60%)
V
Thun (48%)
H
Sion (66%)
H
Thun (53%)
T
Young Boys (50%)
V
Winterthur (42%)
V
Servette (58%)
H
St.Gallen (60%)
Jablonec logo Jablonec
T
Hradec Kr. (59%)
H
Sparta Prague (56%)
H
Liberec (43%)
H
Sparta Prague (56%)
V
Ostrava (34%)
V
Zlín (46%)
H
Dukla (51%)
H
Olomouc (46%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Young Boys V
0 - 3 H
60%
Thun K
3 - 1 V
48%
Sion K
0 - 2 H
66%
Thun V
1 - 3 H
53%
Young Boys K
3 - 3 T
50%
Winterthur V
2 - 0 V
42%
Servette K
3 - 1 V
58%
St.Gallen V
0 - 3 H
60%
GC Zürich K
1 - 0 V
27%
Lausanne V
2 - 1 V
44%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Hradec Kr. K
1 - 1 T
59%
Sparta Prague V
0 - 2 H
56%
Liberec K
1 - 2 H
43%
Sparta Prague V
1 - 3 H
56%
Ostrava K
4 - 1 V
34%
Zlín V
3 - 0 V
46%
Dukla V
0 - 2 H
51%
Olomouc K
1 - 2 H
46%
Ml. Boleslav V
0 - 3 H
66%
Karviná K
1 - 0 V
43%

AI-Analyysi

Tilastot osoittavat selkeän suunnan tässä ottelussa, vaikka altavastaajaa ei pidä aliarvioida.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 50.1 vs 53.2), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Baselilla on hyökkäysetu 1.5 maalilla per ottelu verrattuna Jablonecin 1.2:een.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, Basel päästää 1.7 ja Jablonec 1.6 per ottelu.

Basel ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Jablonec ei ole kohdannut eliittitason vastustajia viime aikoina, mikä vaikeuttaa heidän potentiaalinsa arviointia.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.0 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — mahdollista.

Baselilla on etu korjattujen mittareiden perusteella, mutta tulos ei ole ennalta selvä. 6.1 pisteen ero viittaa kilpailulliseen otteluun.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Basel

Basel

VS
Jablonec

Jablonec

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää