Siirry sisältöön
Vertaa Lens vs Benfica

Lens vs Benfica Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Lens vs Benfica: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Lens Lens Kotijoukkue
Benfica Benfica Vierasjoukkue
Lens
58.8
V T T V V H V H V T

Viimeiset 10 Ottelua

Benfica
75.2
T T V V V T V V T V

Voitetut Kategoriat

3

Lens

4

Tasapeli

8

Benfica

Suoritusradar

Lens
Benfica

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
50%

5V, 3T, 2H

60%

6V, 4T, 0H

Maaleja / Ottelu
2.3

23 / 10 ottelua

2.2

22 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.5

15 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
+8

+8

+11

+11

Nollapeli
20%

2 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
80%

8 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
70%

7 / 10 ottelua

80%

8 / 10 ottelua

Maalintekijä
F. Thauvin (5 maalia)
A. Schjelderup (5 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 14
1. Puoliaika: 9 / 2. Puoliaika: 13
Kotivoitto
100%

5V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
0%

0V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
50.7

Sarjan Vaikeus: 77.8, Vastustajan Laatu: 56.0

65.6

Sarjan Vaikeus: 79.0, Vastustajan Laatu: 61.3

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 1 ottelua

50%

1V / 2 ottelua

Odotetut maalit (xG)
2.54

Todellinen: 2.3 | Ero: -0.24

2.52

Todellinen: 2.2 | Ero: -0.32

Korjattu Vahvuus
58.8

Hyökkäys: 77.2, Puolustus: 50.4, Vire: 50.4

75.2

Hyökkäys: 84.8, Puolustus: 73.2, Vire: 69.4

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

5
3

16-30'

3
3

31-45'

1
7

46-60'

3
5

61-75'

4
3

76-90+'

6
Lens
Benfica
Lens

Vahvuusanalyysi

58.8

Kokonais

Hyökkäys 77.2
Puolustus 50.4
Vire 50.4
Tasaisuus 53.2
Benfica

Vahvuusanalyysi

75.2

Kokonais

Hyökkäys 84.8
Puolustus 73.2
Vire 69.4
Tasaisuus 71.2

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

77.8 vs 79.0

Vastustajan Laatu

56.0 vs 61.3

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 50%
Lens logo Lens
V
Nantes (51%)
T
Nice (60%)
T
Brest (61%)
V
Toulouse (40%)
V
Toulouse (57%)
H
Lille (78%)
V
Angers (47%)
H
Lorient (69%)
Benfica logo Benfica
T
Braga (64%)
T
Famalicão (74%)
V
Moreirense (50%)
V
Sporting (75%)
V
Nacional (52%)
T
Casa Pia (53%)
V
Vitória SC (54%)
V
Arouca (62%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Nantes K
1 - 0 V
51%
Nice V
1 - 1 T
60%
Brest V
3 - 3 T
61%
Toulouse K
4 - 1 V
40%
Toulouse K
3 - 2 V
57%
Lille V
0 - 3 H
78%
Angers K
5 - 1 V
47%
Lorient V
1 - 2 H
69%
Metz K
3 - 0 V
43%
Lyon V
2 - 2 T
54%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Braga K
2 - 2 T
64%
Famalicão V
2 - 2 T
74%
Moreirense K
4 - 1 V
50%
Sporting V
2 - 1 V
75%
Nacional K
2 - 0 V
52%
Casa Pia V
1 - 1 T
53%
Vitória SC K
3 - 0 V
54%
Arouca V
2 - 1 V
62%
Porto K
2 - 2 T
69%
Gil Vicente V
2 - 1 V
60%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Benfica on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 65.6) verrattuna Lensiin (SoS: 50.7). Tämä tarkoittaa, että Benficain tilastot painavat enemmän.

Molemmat joukkueet ovat tasaväkisiä hyökkäyksessä, Lens keskimäärin 2.3 ja Benfica 2.2 maalia per ottelu.

Benficailla on puolustusetu, päästäen 1.1 per ottelu verrattuna Lensin 1.5:een.

Kotietu suosii Lensia, 100%:n kotivoittoprosentilla.

Benfica on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.5 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Benfica nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (75.2 vs 58.8) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Lens

Lens

VS
Benfica

Benfica

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää