Siirry sisältöön
Vertaa Porto vs Varaždin

Porto vs Varaždin Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Porto vs Varaždin: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Porto Porto Kotijoukkue
Varaždin Varaždin Vierasjoukkue
Porto
60.9
H V V V H V T T V V

Viimeiset 10 Ottelua

Varaždin
42.1
T H H V V V T H V T

Voitetut Kategoriat

9

Porto

4

Tasapeli

2

Varaždin

Suoritusradar

Porto
Varaždin

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
60%

6V, 2T, 2H

40%

4V, 3T, 3H

Maaleja / Ottelu
1.6

16 / 10 ottelua

1.3

13 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.0

10 / 10 ottelua

1.1

11 / 10 ottelua

Maaliero
+6

+6

+2

+2

Nollapeli
30%

3 / 10 ottelua

30%

3 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
50%

5 / 10 ottelua

40%

4 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
60%

6 / 10 ottelua

70%

7 / 10 ottelua

Maalintekijä
William (3 maalia)
A. Latković (4 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 8 / 2. Puoliaika: 8
1. Puoliaika: 8 / 2. Puoliaika: 5
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

60%

3V / 5 ottelua

Vierasvoitto
60%

3V / 5 ottelua

20%

1V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
54.9

Sarjan Vaikeus: 80.8, Vastustajan Laatu: 64.4

34.6

Sarjan Vaikeus: 45.0, Vastustajan Laatu: 47.4

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 2 ottelua

0%

0V / 1 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.73

Todellinen: 1.6 | Ero: -0.13

1.06

Todellinen: 1.3 | Ero: +0.24

Korjattu Vahvuus
60.9

Hyökkäys: 55.9, Puolustus: 69.9, Vire: 62.9

42.1

Hyökkäys: 36.7, Puolustus: 53.6, Vire: 33.8

Maalien Ajoitusanalyysi

2

0-15'

4
2

16-30'

3
4

31-45'

1
2

46-60'

2
4

61-75'

2
2

76-90+'

1
Porto
Varaždin
Porto

Vahvuusanalyysi

60.9

Kokonais

Hyökkäys 55.9
Puolustus 69.9
Vire 62.9
Tasaisuus 52.0
Varaždin

Vahvuusanalyysi

42.1

Kokonais

Hyökkäys 36.7
Puolustus 53.6
Vire 33.8
Tasaisuus 50.5

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

80.8 vs 45.0

Vastustajan Laatu

64.4 vs 47.4

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Porto logo Porto
H
AVS (64%)
V
Alverca (59%)
V
Estrela (54%)
V
Tondela (52%)
H
Nottm Forest (81%)
V
Estoril (52%)
T
Nottm Forest (76%)
T
Famalicão (69%)
Varaždin logo Varaždin
T
Lokomotiva (44%)
H
Hajduk (58%)
H
Dinamo Zagreb (76%)
V
Rijeka (44%)
V
Osijek (46%)
V
Slaven (35%)
T
Gorica (44%)
H
Istra (46%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
AVS V
1 - 3 H
64%
Alverca K
1 - 0 V
59%
Estrela V
2 - 1 V
54%
Tondela K
2 - 0 V
52%
Nottm Forest V
0 - 1 H
81%
Estoril V
3 - 1 V
52%
Nottm Forest K
1 - 1 T
76%
Famalicão K
2 - 2 T
69%
Braga V
2 - 1 V
69%
Stuttgart K
2 - 0 V
68%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Lokomotiva K
1 - 1 T
44%
Hajduk V
1 - 3 H
58%
Dinamo Zagreb V
1 - 2 H
76%
Rijeka K
1 - 0 V
44%
Osijek V
2 - 0 V
46%
Slaven K
2 - 1 V
35%
Gorica K
1 - 1 T
44%
Istra V
1 - 2 H
46%
Vukovar K
2 - 0 V
32%
Lokomotiva V
1 - 1 T
49%

AI-Analyysi

Raakoja tilastoja tarkasteltaessa molemmat joukkueet vaikuttavat olevan hyvässä vireessä, mutta ohjelman vaikeus -suodattimen soveltaminen paljastaa paljon selkeämmän kuvan.

Porto on kohdannut merkittävästi kovempaa vastustusta (SoS: 54.9) verrattuna Varaždiniin (SoS: 34.6). Tämä tarkoittaa, että Portoin tilastot painavat enemmän.

Portoilla on hyökkäysetu 1.6 maalilla per ottelu verrattuna Varaždinin 1.3:een.

Molemmat puolustukset ovat vertailukelpoisia, Porto päästää 1.0 ja Varaždin 1.1 per ottelu.

Porto on vahva vierasjoukkue 60%:n voittoprosentilla, mikä viittaa siihen, että he voivat suoriutua paikasta riippumatta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 2.5 maalia yhteensä. Alle 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Porto nousee suosikiksi. Vahvemmalla kokonaisarvosanalla (60.9 vs 42.1) heidän pitäisi hallita ottelua.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Porto

Porto

VS
Varaždin

Varaždin

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää