Siirry sisältöön
Vertaa Thun vs Mechelen

Thun vs Mechelen Keskinäiset tilastot ja virevertailu

Vertaile Thun vs Mechelen: keskinäiset tilastot, viimeaikainen vire, maalit, puolustustilastot ja vahvuusindikaattorit viime otteluista.

Thun Thun Kotijoukkue
Mechelen Mechelen Vierasjoukkue
Thun
41.4
H H H V H H V V T V

Viimeiset 10 Ottelua

Mechelen
26.6
H V H H H H T H V H

Voitetut Kategoriat

10

Thun

3

Tasapeli

2

Mechelen

Suoritusradar

Thun
Mechelen

Tilastollinen Vertailu

Voittoprosentti
40%

4V, 1T, 5H

20%

2V, 1T, 7H

Maaleja / Ottelu
1.6

16 / 10 ottelua

0.8

8 / 10 ottelua

Päästetty / Ottelu
1.5

15 / 10 ottelua

2.4

24 / 10 ottelua

Maaliero
+1

+1

-16

-16

Nollapeli
0%

0 / 10 ottelua

20%

2 / 10 ottelua

Yli 2,5 Maalia
70%

7 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Molemmat Tekevät Maalin
70%

7 / 10 ottelua

60%

6 / 10 ottelua

Maalintekijä
E. Rastoder (3 maalia)
B. Boersma (3 maalia)
Maalit Puoliajoin
1. Puoliaika: 7 / 2. Puoliaika: 9
1. Puoliaika: 4 / 2. Puoliaika: 4
Kotivoitto
60%

3V / 5 ottelua

40%

2V / 5 ottelua

Vierasvoitto
20%

1V / 5 ottelua

0%

0V / 5 ottelua

Ohjelman Vaikeus
37.5

Sarjan Vaikeus: 49.0, Vastustajan Laatu: 51.2

44.7

Sarjan Vaikeus: 59.5, Vastustajan Laatu: 59.6

Huippujoukkueita Vastaan
0%

0V / 1 ottelua

0%

0V / 3 ottelua

Odotetut maalit (xG)
1.37

Todellinen: 1.6 | Ero: +0.23

0.83

Todellinen: 0.8 | Ero: -0.03

Korjattu Vahvuus
41.4

Hyökkäys: 46.7, Puolustus: 43.8, Vire: 35.0

26.6

Hyökkäys: 25.3, Puolustus: 18.9, Vire: 18.9

Maalien Ajoitusanalyysi

0-15'

1
3

16-30'

2
4

31-45'

4

46-60'

2
3

61-75'

1
2

76-90+'

2
Thun
Mechelen
Thun

Vahvuusanalyysi

41.4

Kokonais

Hyökkäys 46.7
Puolustus 43.8
Vire 35.0
Tasaisuus 39.7
Mechelen

Vahvuusanalyysi

26.6

Kokonais

Hyökkäys 25.3
Puolustus 18.9
Vire 18.9
Tasaisuus 57.7

Ohjelman Vaikeus

Mittaa vastustajien vaikeusastetta.

Sarjan Vaikeus

49.0 vs 59.5

Vastustajan Laatu

51.2 vs 59.6

Huippujoukkueita Vastaan

0% vs 0%
Thun logo Thun
H
Sion (70%)
H
Basel (55%)
H
Lugano (54%)
V
Basel (50%)
H
Lugano (55%)
H
Zürich (38%)
V
GC Zürich (27%)
V
Young Boys (56%)
Mechelen logo Mechelen
H
R. Union SG (69%)
V
Gent (46%)
H
Sint-Truiden (44%)
H
Club Brugge (71%)
H
Anderlecht (35%)
H
R. Union SG (75%)
T
Gent (63%)
H
Club Brugge (83%)

Vastustajan Laatu: Vastustajan laatu yhdistää sarjan vahvuuden, viime aikojen pistevireen, maalieron ja koti-/vieraskontekstin. Se ei mittaa vain seuran kokoa tai mainetta.

Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
Sion V
0 - 2 H
70%
Basel V
1 - 3 H
55%
Lugano K
0 - 1 H
54%
Basel K
3 - 1 V
50%
Lugano V
0 - 1 H
55%
Zürich V
1 - 2 H
38%
GC Zürich K
5 - 1 V
27%
Young Boys V
2 - 1 V
56%
St.Gallen K
2 - 2 T
55%
Luzern K
2 - 1 V
52%
Vastustajan Tiedot
Vastustajan Tiedot
Tulos
Laatu
R. Union SG V
0 - 3 H
69%
Gent K
1 - 0 V
46%
Sint-Truiden K
1 - 4 H
44%
Club Brugge V
1 - 6 H
71%
Anderlecht K
1 - 2 H
35%
R. Union SG K
0 - 1 H
75%
Gent V
1 - 1 T
63%
Club Brugge V
1 - 4 H
83%
Anderlecht K
1 - 0 V
47%
Gent V
1 - 3 H
63%

AI-Analyysi

Tilastot osoittavat selkeän suunnan tässä ottelussa, vaikka altavastaajaa ei pidä aliarvioida.

Molemmat joukkueet ovat kohdanneet samantasoista vastustusta (SoS: 37.5 vs 44.7), mikä tekee raa'oista tilastoista luotettavan vertailupohjan.

Thunilla on hyökkäysetu 1.6 maalilla per ottelu verrattuna Mechelenin 0.8:een.

Puolustuksellisesti Thun on ylivoimainen, päästäen vain 1.5 maalia per ottelu 0 nollapeliä pitäen, kun Mechelen päästää 2.4 per ottelu.

Mechelen on kamppaillut eliittivastustajia vastaan, voittaen vain 0 ottelua 3:sta.

Yhdistettyjen tilastojen perusteella odotetaan 3.2 maalia yhteensä. Yli 2,5 maalia on tilastollinen suuntaus, molemmat joukkueet tekevät maalin — todennäköistä.

Thunilla on etu korjattujen mittareiden perusteella, mutta tulos ei ole ennalta selvä. 14.8 pisteen ero viittaa kilpailulliseen otteluun.

Ottelusimulaattori

AI-pohjainen ottelusimulaatio todellisten tilastojen perusteella

Thun

Thun

VS
Mechelen

Mechelen

H2H (kaksinkamppailu) -otteluissa hetkelliset vaihtelut ja sattumat eliminoidaan rajaamalla analyysimme täsmälleen kymmenen ottelun optimaaliseen syvyyteen. Ei enempää, ei vähempää. Tämä tarkoin kohdennettu lähestymistapa on kiistaton kultastandardimme, joka paljastaa joukkueiden keskinäisen taktisen ja psykologisen ylivoiman puhtaimmassa muodossaan. Me emme keskity menneisyyden meluun, vaan nykyisen formun millimetrin tarkkuuteen.

Suositut Joukkueet

Käytämme evästeitä ja local storagea parantaaksemme kokemustasi. Lue lisää