Hoppa till innehåll
Jämför Estoril vs Marseille

Estoril vs Marseille Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Estoril vs Marseille: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Estoril Estoril Hemmalag
Marseille Marseille Bortalag
Estoril
34.5
O O F F F F F V O F

Senaste 10 Matcherna

Marseille
45.3
V F O F V F F V V O

Vunna Kategorier

0

Estoril

4

Oavgjort

11

Marseille

Prestandaradar

Estoril
Marseille

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
10%

1V, 3O, 6F

40%

4V, 2O, 4F

Mål per Match
0.7

7 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.5

15 / 10 matcher

1.3

13 / 10 matcher

Målskillnad
-8

-8

-2

-2

Hållen Nolla
20%

2 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
40%

4 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Båda Gör Mål
50%

5 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Y. Begraoui (3 mål)
M. Greenwood (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 3
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 7
Hemmavinster
0%

0V / 4 matcher

40%

2V / 5 matcher

Bortavinster
17%

1V / 6 matcher

40%

2V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
53.6

Ligasvårighet: 79.0, Motståndarkvalitet: 62.9

53.7

Ligasvårighet: 81.9, Motståndarkvalitet: 59.9

Mot Topplag
0%

0V / 1 matcher

0%

0V / 2 matcher

Förväntade mål (xG)
0.77

Faktiskt: 0.7 | Diff: -0.07

1.17

Faktiskt: 1.1 | Diff: -0.07

Justerad Styrka
34.5

Anfall: 24.2, Försvar: 51.8, Form: 10.4

45.3

Anfall: 38.0, Försvar: 58.8, Form: 41.5

Analys av Måltider

2

0-15'

2
1

16-30'

1
1

31-45'

1
1

46-60'

3

61-75'

1
2

76-90+'

3
Estoril
Marseille
Estoril

Styrkeanalys

34.5

Totalt

Anfall 24.2
Försvar 51.8
Form 10.4
Stabilitet 74.8
Marseille

Styrkeanalys

45.3

Totalt

Anfall 38.0
Försvar 58.8
Form 41.5
Stabilitet 44.8

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

79.0 vs 81.9

Motståndarkvalitet

62.9 vs 59.9

Mot Topplag

0% vs 0%
Estoril logo Estoril
O
Alverca (64%)
O
Braga (69%)
F
Famalicão (69%)
F
Moreirense (55%)
F
Porto (69%)
F
Arouca (62%)
F
Rio Ave (61%)
V
Nacional (57%)
Marseille logo Marseille
V
Le Havre (58%)
F
Nantes (56%)
O
Nice (55%)
F
Lorient (69%)
V
Metz (43%)
F
Monaco (77%)
F
Lille (73%)
V
Auxerre (66%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Alverca B
1 - 1 O
64%
Braga B
1 - 1 O
69%
Famalicão H
0 - 1 F
69%
Moreirense B
0 - 1 F
55%
Porto H
1 - 3 F
69%
Arouca B
2 - 3 F
62%
Rio Ave H
1 - 2 F
61%
Nacional B
1 - 0 V
57%
Casa Pia H
0 - 0 O
48%
Sporting B
0 - 3 F
75%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Le Havre B
1 - 0 V
58%
Nantes B
0 - 3 F
56%
Nice H
1 - 1 O
55%
Lorient B
0 - 2 F
69%
Metz H
3 - 1 V
43%
Monaco B
1 - 2 F
77%
Lille H
1 - 2 F
73%
Auxerre H
1 - 0 V
66%
Toulouse B
1 - 0 V
62%
Toulouse H
2 - 2 O
40%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 53.6 vs 53.7), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Marseille har den offensiva fördelen med 1.1 mål per match mot Estorils 0.7.

Båda försvar är jämförbara, med Estoril på 1.5 och Marseille på 1.3 insläppta per match.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.3 mål totalt. Under 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Marseille har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 10.8 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Estoril

Estoril

VS
Marseille

Marseille

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer