Hoppa till innehåll
Jämför Heidenheim vs Genk

Heidenheim vs Genk Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Heidenheim vs Genk: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Heidenheim Heidenheim Hemmalag
Genk Genk Bortalag
Heidenheim
48.6
V O V F V O O F F F

Senaste 10 Matcherna

Genk
50.6
V F O O V O V O F V

Vunna Kategorier

7

Heidenheim

3

Oavgjort

5

Genk

Prestandaradar

Heidenheim
Genk

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
30%

3V, 3O, 4F

40%

4V, 4O, 2F

Mål per Match
1.9

19 / 10 matcher

1.6

16 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.9

19 / 10 matcher

1.6

16 / 10 matcher

Målskillnad
0

0

0

0

Hållen Nolla
10%

1 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
70%

7 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Båda Gör Mål
70%

7 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Bästa Målskytt
B. Zivzivadze (5 mål)
A. Bibout (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 8 / 2:a Halvlek: 11
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 10
Hemmavinster
50%

2V / 4 matcher

40%

2V / 5 matcher

Bortavinster
17%

1V / 6 matcher

40%

2V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
59.3

Ligasvårighet: 91.0, Motståndarkvalitet: 65.4

56.0

Ligasvårighet: 60.6, Motståndarkvalitet: 52.9

Mot Topplag
0%

0V / 2 matcher

0%

0V / 0 matcher

Förväntade mål (xG)
2.61

Faktiskt: 1.9 | Diff: -0.71

1.53

Faktiskt: 1.6 | Diff: +0.07

Justerad Styrka
48.6

Anfall: 69.2, Försvar: 40.1, Form: 32.8

50.6

Anfall: 56.5, Försvar: 49.5, Form: 42.4

Analys av Måltider

3

0-15'

2
3

16-30'

1
2

31-45'

1
2

46-60'

4
4

61-75'

5
5

76-90+'

3
Heidenheim
Genk
Heidenheim

Styrkeanalys

48.6

Totalt

Anfall 69.2
Försvar 40.1
Form 32.8
Stabilitet 53.2
Genk

Styrkeanalys

50.6

Totalt

Anfall 56.5
Försvar 49.5
Form 42.4
Stabilitet 56.8

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

91.0 vs 60.6

Motståndarkvalitet

65.4 vs 52.9

Mot Topplag

0% vs 0%
Heidenheim logo Heidenheim
V
Köln (62%)
O
Bayern Munich (86%)
V
St. Pauli (50%)
F
Freiburg (72%)
V
Union Berlin (52%)
O
M'gladbach (68%)
O
Leverkusen (65%)
F
Frankfurt (67%)
Genk logo Genk
V
Westerlo (45%)
F
Charleroi (51%)
O
Standard (55%)
O
Charleroi (46%)
V
Westerlo (50%)
O
OHL (47%)
V
Antwerp (57%)
O
La Louvière (54%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Köln B
3 - 1 V
62%
Bayern Munich B
3 - 3 O
86%
St. Pauli H
2 - 0 V
50%
Freiburg B
1 - 2 F
72%
Union Berlin H
3 - 1 V
52%
M'gladbach B
2 - 2 O
68%
Leverkusen H
3 - 3 O
65%
Frankfurt B
0 - 1 F
67%
Hoffenheim H
2 - 4 F
65%
Bremen B
0 - 2 F
67%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Westerlo H
3 - 0 V
45%
Charleroi B
0 - 2 F
51%
Standard H
1 - 1 O
55%
Charleroi H
1 - 1 O
46%
Westerlo B
2 - 1 V
50%
OHL H
0 - 0 O
47%
Antwerp B
2 - 1 V
57%
La Louvière B
5 - 5 O
54%
Freiburg B
1 - 5 F
69%
Sint-Truiden H
1 - 0 V
55%

AI-Analys

Detta är en fascinerande match mellan två jämnstarka lag. De råa siffrorna berättar en historia, men analysen av motståndarnas kvalitet tillför avgörande kontext.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 59.3 vs 56.0), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Heidenheim på 1.9 och Genk på 1.6 mål per match.

Båda försvar är jämförbara, med Heidenheim på 1.9 och Genk på 1.6 insläppta per match.

Genk har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.5 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Detta är en äkta slantsingling. Båda lagen är anmärkningsvärt jämnstarka i alla mått.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Heidenheim

Heidenheim

VS
Genk

Genk

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer