Hoppa till innehåll
Jämför Istra vs Midtjylland

Istra vs Midtjylland Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Istra vs Midtjylland: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Istra Istra Hemmalag
Midtjylland Midtjylland Bortalag
Istra
35.8
V V F F F F F V V F

Senaste 10 Matcherna

Midtjylland
43.7
O O O V V V O O F F

Vunna Kategorier

4

Istra

3

Oavgjort

8

Midtjylland

Prestandaradar

Istra
Midtjylland

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 0O, 6F

30%

3V, 5O, 2F

Mål per Match
1.0

10 / 10 matcher

1.3

13 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.3

13 / 10 matcher

1.2

12 / 10 matcher

Målskillnad
-3

-3

+1

+1

Hållen Nolla
20%

2 / 10 matcher

20%

2 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
40%

4 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Båda Gör Mål
40%

4 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Bästa Målskytt
S. Prevljak (4 mål)
M. Erlić (2 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 4
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 9
Hemmavinster
33%

2V / 6 matcher

20%

1V / 5 matcher

Bortavinster
50%

2V / 4 matcher

40%

2V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
34.5

Ligasvårighet: 45.0, Motståndarkvalitet: 47.2

42.6

Ligasvårighet: 58.0, Motståndarkvalitet: 55.5

Mot Topplag
0%

0V / 1 matcher

0%

0V / 1 matcher

Förväntade mål (xG)
0.93

Faktiskt: 1.0 | Diff: +0.07

1.36

Faktiskt: 1.3 | Diff: -0.06

Justerad Styrka
35.8

Anfall: 28.2, Försvar: 47.9, Form: 33.8

43.7

Anfall: 40.1, Försvar: 55.6, Form: 27.8

Analys av Måltider

3

0-15'

1
2

16-30'

1
1

31-45'

1

46-60'

4
1

61-75'

2
3

76-90+'

4
Istra
Midtjylland
Istra

Styrkeanalys

35.8

Totalt

Anfall 28.2
Försvar 47.9
Form 33.8
Stabilitet 35.2
Midtjylland

Styrkeanalys

43.7

Totalt

Anfall 40.1
Försvar 55.6
Form 27.8
Stabilitet 62.8

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

45.0 vs 58.0

Motståndarkvalitet

47.2 vs 55.5

Mot Topplag

0% vs 0%
Istra logo Istra
V
Osijek (46%)
V
Slaven (35%)
F
Gorica (50%)
F
Dinamo Zagreb (71%)
F
Vukovar (32%)
F
Lokomotiva (49%)
F
Hajduk (53%)
V
Varaždin (48%)
Midtjylland logo Midtjylland
O
Nordsjælland (60%)
O
Viborg (50%)
O
AGF (62%)
V
Sønderjyske (48%)
V
AGF (57%)
V
Brøndby (49%)
O
Sønderjyske (43%)
O
Viborg (55%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Osijek B
1 - 0 V
46%
Slaven H
3 - 1 V
35%
Gorica B
0 - 1 F
50%
Dinamo Zagreb H
0 - 2 F
71%
Vukovar H
1 - 2 F
32%
Lokomotiva B
0 - 2 F
49%
Hajduk H
1 - 3 F
53%
Varaždin H
2 - 1 V
48%
Rijeka B
2 - 0 V
48%
Osijek H
0 - 1 F
40%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Nordsjælland B
0 - 0 O
60%
Viborg H
3 - 3 O
50%
AGF B
0 - 0 O
62%
Sønderjyske B
2 - 1 V
48%
AGF H
2 - 1 V
57%
Brøndby B
2 - 1 V
49%
Sønderjyske H
2 - 2 O
43%
Viborg B
1 - 1 O
55%
Nottm Forest H
1 - 2 F
76%
Nordsjælland H
0 - 1 F
55%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 34.5 vs 42.6), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Midtjylland har den offensiva fördelen med 1.3 mål per match mot Istras 1.0.

Båda försvar är jämförbara, med Istra på 1.3 och Midtjylland på 1.2 insläppta per match.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.4 mål totalt. Under 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Midtjylland har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 7.9 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Istra

Istra

VS
Midtjylland

Midtjylland

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer