Hoppa till innehåll
Jämför Larissa vs Dender

Larissa vs Dender Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Larissa vs Dender: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Larissa Larissa Hemmalag
Dender Dender Bortalag
Larissa
37.4
O O O F O F F F O O

Senaste 10 Matcherna

Dender
33.6
F V F F F V F F O O

Vunna Kategorier

6

Larissa

2

Oavgjort

7

Dender

Prestandaradar

Larissa
Dender

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
0%

0V, 6O, 4F

20%

2V, 2O, 6F

Mål per Match
0.9

9 / 10 matcher

1.0

10 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.4

14 / 10 matcher

1.8

18 / 10 matcher

Målskillnad
-5

-5

-8

-8

Hållen Nolla
10%

1 / 10 matcher

20%

2 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
30%

3 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Båda Gör Mål
80%

8 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Ľ. Tupta (3 mål)
D. Hrnčár (2 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 1 / 2:a Halvlek: 8
1:a Halvlek: 7 / 2:a Halvlek: 3
Hemmavinster
0%

0V / 5 matcher

20%

1V / 5 matcher

Bortavinster
0%

0V / 5 matcher

20%

1V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
55.2

Ligasvårighet: 56.0, Motståndarkvalitet: 54.6

44.9

Ligasvårighet: 62.4, Motståndarkvalitet: 57.1

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

0%

0V / 1 matcher

Förväntade mål (xG)
0.95

Faktiskt: 0.9 | Diff: -0.05

1.01

Faktiskt: 1.0 | Diff: -0.01

Justerad Styrka
37.4

Anfall: 31.6, Försvar: 56.1, Form: 0.0

33.6

Anfall: 31.6, Försvar: 38.0, Form: 19.0

Analys av Måltider

0-15'

1

16-30'

2
1

31-45'

3
4

46-60'

2

61-75'

1
4

76-90+'

1
Larissa
Dender
Larissa

Styrkeanalys

37.4

Totalt

Anfall 31.6
Försvar 56.1
Form 0.0
Stabilitet 92.8
Dender

Styrkeanalys

33.6

Totalt

Anfall 31.6
Försvar 38.0
Form 19.0
Stabilitet 59.2

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

56.0 vs 62.4

Motståndarkvalitet

54.6 vs 57.1

Mot Topplag

0% vs 0%
Larissa logo Larissa
O
Panaitolikos (53%)
O
Asteras (56%)
O
Panserraikos (54%)
F
Panserraikos (49%)
O
Kifisia (49%)
F
Atromitos (59%)
F
Panaitolikos (48%)
F
Asteras (61%)
Dender logo Dender
F
ZW (59%)
V
La Louvière (38%)
F
Cercle Brugge (51%)
F
Cercle Brugge (46%)
F
ZW (65%)
V
La Louvière (54%)
F
Gent (58%)
F
R. Union SG (80%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Panaitolikos B
1 - 1 O
53%
Asteras H
1 - 1 O
56%
Panserraikos B
1 - 1 O
54%
Panserraikos H
0 - 1 F
49%
Kifisia H
1 - 1 O
49%
Atromitos B
2 - 3 F
59%
Panaitolikos H
1 - 2 F
48%
Asteras B
1 - 3 F
61%
Olympiakos B
0 - 0 O
61%
Asteras H
1 - 1 O
56%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
ZW B
1 - 2 F
59%
La Louvière H
2 - 1 V
38%
Cercle Brugge B
1 - 2 F
51%
Cercle Brugge H
1 - 4 F
46%
ZW H
1 - 2 F
65%
La Louvière B
1 - 0 V
54%
Gent H
1 - 3 F
58%
R. Union SG B
0 - 2 F
80%
Charleroi H
2 - 2 O
57%
Cercle Brugge B
0 - 0 O
63%

AI-Analys

Detta är en fascinerande match mellan två jämnstarka lag. De råa siffrorna berättar en historia, men analysen av motståndarnas kvalitet tillför avgörande kontext.

Larissa har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 55.2) jämfört med Dender (SoS: 44.9). Detta innebär att Larissas statistik väger tyngre.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Larissa på 0.9 och Dender på 1.0 mål per match.

Larissa har den defensiva fördelen, med 1.4 insläppta per match mot Denders 1.8.

Larissa har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.5 mål totalt. Under 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Larissa

Larissa

VS
Dender

Dender

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer