Hoppa till innehåll
Jämför Lens vs Hajduk

Lens vs Hajduk Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Lens vs Hajduk: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Lens Lens Hemmalag
Hajduk Hajduk Bortalag
Lens
58.8
V O O V V F V F V O

Senaste 10 Matcherna

Hajduk
48.5
F V O F O V V V V F

Vunna Kategorier

8

Lens

4

Oavgjort

3

Hajduk

Prestandaradar

Lens
Hajduk

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
50%

5V, 3O, 2F

50%

5V, 2O, 3F

Mål per Match
2.3

23 / 10 matcher

1.8

18 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.5

15 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Målskillnad
+8

+8

+7

+7

Hållen Nolla
20%

2 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
80%

8 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Båda Gör Mål
70%

7 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Bästa Målskytt
F. Thauvin (5 mål)
M. Livaja (5 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 9 / 2:a Halvlek: 14
1:a Halvlek: 10 / 2:a Halvlek: 8
Hemmavinster
100%

5V / 5 matcher

60%

3V / 5 matcher

Bortavinster
0%

0V / 5 matcher

40%

2V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
50.7

Ligasvårighet: 77.8, Motståndarkvalitet: 56.0

35.3

Ligasvårighet: 45.0, Motståndarkvalitet: 49.4

Mot Topplag
0%

0V / 1 matcher

0%

0V / 2 matcher

Förväntade mål (xG)
2.54

Faktiskt: 2.3 | Diff: -0.24

1.55

Faktiskt: 1.8 | Diff: +0.25

Justerad Styrka
58.8

Anfall: 77.2, Försvar: 50.4, Form: 50.4

48.5

Anfall: 51.2, Försvar: 54.0, Form: 42.6

Analys av Måltider

2

0-15'

2
3

16-30'

4
3

31-45'

3
7

46-60'

4
5

61-75'

2
3

76-90+'

3
Lens
Hajduk
Lens

Styrkeanalys

58.8

Totalt

Anfall 77.2
Försvar 50.4
Form 50.4
Stabilitet 53.2
Hajduk

Styrkeanalys

48.5

Totalt

Anfall 51.2
Försvar 54.0
Form 42.6
Stabilitet 45.7

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

77.8 vs 45.0

Motståndarkvalitet

56.0 vs 49.4

Mot Topplag

0% vs 0%
Lens logo Lens
V
Nantes (51%)
O
Nice (60%)
O
Brest (61%)
V
Toulouse (40%)
V
Toulouse (57%)
F
Lille (78%)
V
Angers (47%)
F
Lorient (69%)
Hajduk logo Hajduk
F
Dinamo Zagreb (76%)
V
Varaždin (48%)
O
Rijeka (48%)
F
Osijek (40%)
O
Slaven (40%)
V
Gorica (44%)
V
Istra (46%)
V
Vukovar (37%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Nantes H
1 - 0 V
51%
Nice B
1 - 1 O
60%
Brest B
3 - 3 O
61%
Toulouse H
4 - 1 V
40%
Toulouse H
3 - 2 V
57%
Lille B
0 - 3 F
78%
Angers H
5 - 1 V
47%
Lorient B
1 - 2 F
69%
Metz H
3 - 0 V
43%
Lyon B
2 - 2 O
54%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Dinamo Zagreb B
0 - 2 F
76%
Varaždin H
3 - 1 V
48%
Rijeka B
0 - 0 O
48%
Osijek H
0 - 1 F
40%
Slaven B
2 - 2 O
40%
Gorica H
1 - 0 V
44%
Istra B
3 - 1 V
46%
Vukovar B
6 - 0 V
37%
Lokomotiva H
2 - 1 V
44%
Dinamo Zagreb H
1 - 3 F
71%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Lens har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 50.7) jämfört med Hajduk (SoS: 35.3). Detta innebär att Lenss statistik väger tyngre.

Lens har den offensiva fördelen med 2.3 mål per match mot Hajduks 1.8.

Hajduk har den defensiva fördelen, med 1.1 insläppta per match mot Lenss 1.5.

Hemmaplansfördelen gynnar Lens, med 100% hemmavinster.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.3 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Lens har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 10.3 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Lens

Lens

VS
Hajduk

Hajduk

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer