Hoppa till innehåll
Jämför Nordsjælland vs St. Pauli

Nordsjælland vs St. Pauli Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Nordsjælland vs St. Pauli: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Nordsjælland Nordsjælland Hemmalag
St. Pauli St. Pauli Bortalag
Nordsjælland
51.3
O O F O V O V V V F

Senaste 10 Matcherna

St. Pauli
34.7
F F F O F O F F O V

Vunna Kategorier

9

Nordsjælland

3

Oavgjort

3

St. Pauli

Prestandaradar

Nordsjælland
St. Pauli

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 4O, 2F

10%

1V, 3O, 6F

Mål per Match
1.1

11 / 10 matcher

0.6

6 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.8

8 / 10 matcher

1.7

17 / 10 matcher

Målskillnad
+3

+3

-11

-11

Hållen Nolla
30%

3 / 10 matcher

20%

2 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
30%

3 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Båda Gör Mål
60%

6 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Bästa Målskytt
P. Amoako (2 mål)
Mathias Pereira Lage (2 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 2 / 2:a Halvlek: 9
1:a Halvlek: 3 / 2:a Halvlek: 3
Hemmavinster
60%

3V / 5 matcher

0%

0V / 5 matcher

Bortavinster
20%

1V / 5 matcher

20%

1V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
53.4

Ligasvårighet: 55.0, Motståndarkvalitet: 52.4

68.4

Ligasvårighet: 91.0, Motståndarkvalitet: 67.8

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

33%

1V / 3 matcher

Förväntade mål (xG)
1.06

Faktiskt: 1.1 | Diff: +0.04

0.82

Faktiskt: 0.6 | Diff: -0.22

Justerad Styrka
51.3

Anfall: 37.9, Försvar: 75.8, Form: 41.4

34.7

Anfall: 23.7, Försvar: 51.3, Form: 11.8

Analys av Måltider

1

0-15'

16-30'

2
1

31-45'

3

46-60'

1
2

61-75'

1
4

76-90+'

2
Nordsjælland
St. Pauli
Nordsjælland

Styrkeanalys

51.3

Totalt

Anfall 37.9
Försvar 75.8
Form 41.4
Stabilitet 56.8
St. Pauli

Styrkeanalys

34.7

Totalt

Anfall 23.7
Försvar 51.3
Form 11.8
Stabilitet 74.8

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

55.0 vs 91.0

Motståndarkvalitet

52.4 vs 67.8

Mot Topplag

0% vs 33%
Nordsjælland logo Nordsjælland
O
Midtjylland (52%)
O
Brøndby (49%)
F
Viborg (55%)
O
AGF (57%)
V
Viborg (50%)
O
AGF (62%)
V
Brøndby (44%)
V
Sønderjyske (43%)
St. Pauli logo St. Pauli
F
Leipzig (84%)
F
Mainz 05 (65%)
F
Heidenheim (67%)
O
Köln (57%)
F
Bayern Munich (81%)
O
Union Berlin (57%)
F
Freiburg (67%)
F
M'gladbach (68%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Midtjylland H
0 - 0 O
52%
Brøndby B
1 - 1 O
49%
Viborg B
0 - 1 F
55%
AGF H
1 - 1 O
57%
Viborg H
2 - 1 V
50%
AGF B
1 - 1 O
62%
Brøndby H
2 - 1 V
44%
Sønderjyske H
2 - 0 V
43%
Midtjylland B
1 - 0 V
57%
Viborg B
1 - 2 F
55%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Leipzig B
1 - 2 F
84%
Mainz 05 H
1 - 2 F
65%
Heidenheim B
0 - 2 F
67%
Köln H
1 - 1 O
57%
Bayern Munich H
0 - 5 F
81%
Union Berlin B
1 - 1 O
57%
Freiburg H
1 - 2 F
67%
M'gladbach B
0 - 2 F
68%
Frankfurt H
0 - 0 O
62%
Hoffenheim B
1 - 0 V
70%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

St. Pauli har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 68.4) jämfört med Nordsjælland (SoS: 53.4). Detta innebär att St. Paulis statistik väger tyngre.

Nordsjælland har den offensiva fördelen med 1.1 mål per match mot St. Paulis 0.6.

Defensivt är Nordsjælland överlägset, med bara 0.8 insläppta mål per match och 3 hållna nollor, medan St. Pauli släpper in 1.7 per match.

Nordsjælland har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

St. Pauli har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 3 matcher.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.1 mål totalt. Under 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Nordsjælland framstår som favorit. Med en starkare totalrating (51.3 vs 34.7) bör de kontrollera matchen.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Nordsjælland

Nordsjælland

VS
St. Pauli

St. Pauli

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer