Hoppa till innehåll
Jämför Sparta Prague vs LNZ Cherkasy

Sparta Prague vs LNZ Cherkasy Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Sparta Prague vs LNZ Cherkasy: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Sparta Prague Sparta Prague Hemmalag
LNZ Cherkasy LNZ Cherkasy Bortalag
Sparta Prague
47.6
O F V F V V V F V F

Senaste 10 Matcherna

LNZ Cherkasy
60.7
O O O F O V V V V F

Vunna Kategorier

5

Sparta Prague

3

Oavgjort

7

LNZ Cherkasy

Prestandaradar

Sparta Prague
LNZ Cherkasy

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
50%

5V, 1O, 4F

40%

4V, 4O, 2F

Mål per Match
1.6

16 / 10 matcher

1.4

14 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.4

14 / 10 matcher

0.8

8 / 10 matcher

Målskillnad
+2

+2

+6

+6

Hållen Nolla
40%

4 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
50%

5 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Båda Gör Mål
40%

4 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Bästa Målskytt
J. Kuchta (6 mål)
M. Assinor (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 8 / 2:a Halvlek: 8
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 10
Hemmavinster
67%

4V / 6 matcher

20%

1V / 5 matcher

Bortavinster
25%

1V / 4 matcher

60%

3V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
44.3

Ligasvårighet: 62.0, Motståndarkvalitet: 55.8

67.6

Ligasvårighet: 98.0, Motståndarkvalitet: 71.2

Mot Topplag
0%

0V / 2 matcher

14%

1V / 7 matcher

Förväntade mål (xG)
1.6

Faktiskt: 1.6 | Diff: 0.0

1.53

Faktiskt: 1.4 | Diff: -0.13

Justerad Styrka
47.6

Anfall: 50.3, Försvar: 50.3, Form: 47.1

60.7

Anfall: 54.9, Försvar: 86.2, Form: 47.0

Analys av Måltider

0-15'

3

16-30'

1
4

31-45'

2
4

46-60'

3
3

61-75'

3
2

76-90+'

5
Sparta Prague
LNZ Cherkasy
Sparta Prague

Styrkeanalys

47.6

Totalt

Anfall 50.3
Försvar 50.3
Form 47.1
Stabilitet 38.8
LNZ Cherkasy

Styrkeanalys

60.7

Totalt

Anfall 54.9
Försvar 86.2
Form 47.0
Stabilitet 56.8

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

62.0 vs 98.0

Motståndarkvalitet

55.8 vs 71.2

Mot Topplag

0% vs 14%
Sparta Prague logo Sparta Prague
O
Plzeň (59%)
F
Slavia Prague (74%)
V
Jablonec (44%)
F
Bohemians (58%)
V
Jablonec (44%)
V
Teplice (54%)
V
Karviná (43%)
F
AZ (66%)
LNZ Cherkasy logo LNZ Cherkasy
O
Dynamo Kyiv (78%)
O
Karpaty Lviv (86%)
O
Metalist 1925 (74%)
F
Kolos (83%)
O
Shakhtar D (78%)
V
Kryvbas KR (76%)
V
Rukh Vynnyky (49%)
V
Oleksandria (44%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Plzeň H
0 - 0 O
59%
Slavia Prague B
2 - 3 F
74%
Jablonec H
2 - 0 V
44%
Bohemians B
0 - 2 F
58%
Jablonec H
3 - 1 V
44%
Teplice B
1 - 0 V
54%
Karviná H
2 - 0 V
43%
AZ H
0 - 4 F
66%
Slovácko H
5 - 2 V
45%
AZ B
1 - 2 F
71%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Dynamo Kyiv H
0 - 0 O
78%
Karpaty Lviv B
0 - 0 O
86%
Metalist 1925 H
1 - 1 O
74%
Kolos B
0 - 1 F
83%
Shakhtar D H
2 - 2 O
78%
Kryvbas KR B
3 - 0 V
76%
Rukh Vynnyky B
2 - 1 V
49%
Oleksandria H
2 - 0 V
44%
Veres Rivne B
3 - 0 V
67%
Polissya H
1 - 3 F
77%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

LNZ Cherkasy har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 67.6) jämfört med Sparta Prague (SoS: 44.3). Detta innebär att LNZ Cherkasys statistik väger tyngre.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Sparta Prague på 1.6 och LNZ Cherkasy på 1.4 mål per match.

LNZ Cherkasy har den defensiva fördelen, med 0.8 insläppta per match mot Sparta Pragues 1.4.

LNZ Cherkasy har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 7 matcher.

LNZ Cherkasy är ett starkt bortalag med 60% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.6 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

LNZ Cherkasy har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 13.1 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Sparta Prague

Sparta Prague

VS
LNZ Cherkasy

LNZ Cherkasy

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer