Hoppa till innehåll
Jämför ZW vs Union Berlin

ZW vs Union Berlin Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför ZW vs Union Berlin: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

ZW ZW Hemmalag
Union Berlin Union Berlin Bortalag
ZW
60.1
V V V V V O V F F F

Senaste 10 Matcherna

Union Berlin
38.8
V O F F F O F V F F

Vunna Kategorier

10

ZW

1

Oavgjort

4

Union Berlin

Prestandaradar

ZW
Union Berlin

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
60%

6V, 1O, 3F

20%

2V, 2O, 6F

Mål per Match
1.7

17 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.1

11 / 10 matcher

2.1

21 / 10 matcher

Målskillnad
+6

+6

-10

-10

Hållen Nolla
30%

3 / 10 matcher

10%

1 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
60%

6 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Båda Gör Mål
50%

5 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Bästa Målskytt
J. Opoku (5 mål)
O. Burke (2 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 11
1:a Halvlek: 2 / 2:a Halvlek: 9
Hemmavinster
60%

3V / 5 matcher

0%

0V / 4 matcher

Bortavinster
60%

3V / 5 matcher

33%

2V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
55.4

Ligasvårighet: 62.4, Motståndarkvalitet: 50.7

72.2

Ligasvårighet: 91.0, Motståndarkvalitet: 66.6

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

50%

2V / 4 matcher

Förväntade mål (xG)
1.84

Faktiskt: 1.7 | Diff: -0.14

1.55

Faktiskt: 1.1 | Diff: -0.45

Justerad Styrka
60.1

Anfall: 59.7, Försvar: 66.8, Form: 63.2

38.8

Anfall: 44.8, Försvar: 36.7, Form: 24.4

Analys av Måltider

1

0-15'

2

16-30'

1
2

31-45'

1
4

46-60'

1
5

61-75'

2
3

76-90+'

6
ZW
Union Berlin
ZW

Styrkeanalys

60.1

Totalt

Anfall 59.7
Försvar 66.8
Form 63.2
Stabilitet 43.3
Union Berlin

Styrkeanalys

38.8

Totalt

Anfall 44.8
Försvar 36.7
Form 24.4
Stabilitet 59.2

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

62.4 vs 91.0

Motståndarkvalitet

50.7 vs 66.6

Mot Topplag

0% vs 50%
ZW logo ZW
V
Dender (35%)
V
Cercle Brugge (51%)
V
La Louvière (38%)
V
La Louvière (42%)
V
Dender (51%)
O
Cercle Brugge (58%)
V
Charleroi (57%)
F
Gent (63%)
Union Berlin logo Union Berlin
V
Mainz 05 (70%)
O
Köln (57%)
F
Leipzig (84%)
F
Wolfsburg (50%)
F
Heidenheim (67%)
O
St. Pauli (50%)
F
Bayern Munich (86%)
V
Freiburg (72%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Dender H
2 - 1 V
35%
Cercle Brugge B
3 - 2 V
51%
La Louvière H
4 - 0 V
38%
La Louvière B
2 - 0 V
42%
Dender B
2 - 1 V
51%
Cercle Brugge H
2 - 2 O
58%
Charleroi H
1 - 0 V
57%
Gent B
0 - 2 F
63%
Standard H
0 - 1 F
67%
Mechelen B
1 - 2 F
45%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Mainz 05 B
3 - 1 V
70%
Köln H
2 - 2 O
57%
Leipzig B
1 - 3 F
84%
Wolfsburg H
1 - 2 F
50%
Heidenheim B
1 - 3 F
67%
St. Pauli H
1 - 1 O
50%
Bayern Munich B
0 - 4 F
86%
Freiburg B
1 - 0 V
72%
Bremen H
1 - 4 F
62%
M'gladbach B
0 - 1 F
68%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

Union Berlin har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 72.2) jämfört med ZW (SoS: 55.4). Detta innebär att Union Berlins statistik väger tyngre.

ZW har den offensiva fördelen med 1.7 mål per match mot Union Berlins 1.1.

Defensivt är ZW överlägset, med bara 1.1 insläppta mål per match och 3 hållna nollor, medan Union Berlin släpper in 2.1 per match.

ZW har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Union Berlin har bevisat sitt värde mot topplag och vunnit 2 av 4 matcher.

ZW är ett starkt bortalag med 60% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.0 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

ZW framstår som favorit. Med en starkare totalrating (60.1 vs 38.8) bör de kontrollera matchen.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

ZW

ZW

VS
Union Berlin

Union Berlin

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer