Spring til indhold
Sammenlign Vojvodina vs Jablonec

Vojvodina vs Jablonec Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Vojvodina vs Jablonec: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Vojvodina Vojvodina Hjemmehold
Jablonec Jablonec Udehold
Vojvodina
57.5
S S U U T S U S S S

Seneste 10 Kampe

Jablonec
40.6
U T T T S S T T T S

Vundne Kategorier

9

Vojvodina

3

Uafgjort

3

Jablonec

Præstationsradar

Vojvodina
Jablonec

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 3U, 1T

30%

3S, 1U, 6T

Mål pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.8

8 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Målforskel
+9

+9

-4

-4

Rent Bur
60%

6 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
40%

4 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
M. Veličković (3 mål)
S. Nebyla (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 11
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 7
Hjemmesejr
67%

4S / 6 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
50%

2S / 4 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
40.5

Ligasværhed: 55.0, Modstanderkvalitet: 52.9

53.2

Ligasværhed: 58.0, Modstanderkvalitet: 50.0

Mod Tophold
0%

0S / 1 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.62

Faktisk: 1.7 | Diff: +0.08

1.16

Faktisk: 1.2 | Diff: +0.04

Justeret Styrke
57.5

Angreb: 51.3, Forsvar: 66.4, Form: 54.3

40.6

Angreb: 41.3, Forsvar: 48.2, Form: 31.0

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

1
4

16-30'

2
2

31-45'

2
1

46-60'

3
5

61-75'

1
5

76-90+'

3
Vojvodina
Jablonec
Vojvodina

Styrkeanalyse

57.5

Samlet

Angreb 51.3
Forsvar 66.4
Form 54.3
Stabilitet 61.3
Jablonec

Styrkeanalyse

40.6

Samlet

Angreb 41.3
Forsvar 48.2
Form 31.0
Stabilitet 46.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

55.0 vs 58.0

Modstanderkvalitet

52.9 vs 50.0

Mod Tophold

0% vs 0%
Vojvodina logo Vojvodina
S
Čukarički (46%)
S
Radnik (55%)
U
Železničar P (57%)
U
Partizan (52%)
T
Red Star (74%)
S
Radnički Niš (44%)
U
FK IMT (63%)
S
Napredak (29%)
Jablonec logo Jablonec
U
Hradec Kr. (59%)
T
Sparta Prague (56%)
T
Liberec (43%)
T
Sparta Prague (56%)
S
Ostrava (34%)
S
Zlín (46%)
T
Dukla (51%)
T
Olomouc (46%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Čukarički H
1 - 0 S
46%
Radnik U
4 - 1 S
55%
Železničar P H
0 - 0 U
57%
Partizan H
0 - 0 U
52%
Red Star U
1 - 4 T
74%
Radnički Niš H
3 - 2 S
44%
FK IMT U
0 - 0 U
63%
Napredak H
4 - 1 S
29%
Radnički Krag U
1 - 0 S
57%
Partizan H
3 - 0 S
52%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Hradec Kr. H
1 - 1 U
59%
Sparta Prague U
0 - 2 T
56%
Liberec H
1 - 2 T
43%
Sparta Prague U
1 - 3 T
56%
Ostrava H
4 - 1 S
34%
Zlín U
3 - 0 S
46%
Dukla U
0 - 2 T
51%
Olomouc H
1 - 2 T
46%
Ml. Boleslav U
0 - 3 T
66%
Karviná H
1 - 0 S
43%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Jablonec har mødt markant stærkere modstand (SoS: 53.2) sammenlignet med Vojvodina (SoS: 40.5). Det betyder, at Jablonecs statistikker vejer tungere.

Vojvodina har den offensive fordel med 1.7 mål per kamp mod Jablonecs 1.2.

Defensivt er Vojvodina langt overlegen, med kun 0.8 indkasserede mål per kamp og 6 clean sheets, mens Jablonec lukker 1.6 ind per kamp.

Jablonec har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.7 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Vojvodina fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (57.5 vs 40.6) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Vojvodina

Vojvodina

VS
Jablonec

Jablonec

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere